Tohtoročným víťazom Fifa Ballon d’Or sa stal tretíkrát v histórií Cristiano Ronaldo. Ocenenie sa udeľuje od roku 1956, no história si pamätá viaceré futbalové hviezdy, ktoré nikdy nezískali Zlatú loptu. Pozrite si rebríček najlepších „neocenených“.
10# Thierry Henry (útočník)
9# Peter Schmeichel (brankár)
8# Raúl (útočník)
7# Paolo Maldini (obranca)
6# Dino Zoff (brankár)
5# Patrick Vieira (stredopoliar)
Dnes už 38-ročný tréner rezervy Manchestru City skončil s aktívnou kariérou po sezóne 2010/11 práve v drese Manchestru City, kde strávil po odchode z Interu Miláno len jeden rok. Okrem týchto dvoch tímov si rodák z Dakaru obliekol ešte dres Cannes, AC Miláno, Juventusu Turín a Arsenalu Londýn.
4# Alessandro Del Piero (útočník)
Napriek tomu, že Del Piero má dnes už 40 rokov, s aktívnym futbalom ešte oficiálne neskončil. Koncom minulého roka si vyskúšal pôsobenie v indickej Super League, kde s tímom Delhi Dynamos FC obsadil celkové 5. miesto. Počas kariéry sa preslávil hlavne ako strelec Juventusu Turín, s ktorým vyhral aj Ligu Majstrov v sezóne 1995/96.
Legenda FC Liverpool a Celticu Glasgov Kenny Dalglish, ktorého tiež prezývali “King Kenny“, “padol“ do povedomia fanúšikov hneď niekoľkokrát. V roku 1977 sa stal vôbec najdrahším hráčom celých Britských ostrovov, keď Boba Paislayho jeho príchod z Celticu do FC Liverpool vyšiel celkovo na 440-tisíc britských libier. Preslávil sa aj tým, že vyhral v drese Liverpoolu trikrát Ligu Majstrov, sedemkrát ligový titul a päťkrát FA Cup.
2# Steven Gerrard (stredopoliar)
Ani ďalšia legenda FC Liverpool nikdy nedosiahla na trofej pre najlepšieho európskeho futbalistu roka. Ešte stále len 34-ročný Gerrard však počas kariéry získal s „The Reds“ aj triumf v Lige Majstrov. Po pamätnom finále v Aténach zdvihol najcennejšiu klubovú trofej európskeho futbalu nad hlavu ako kapitán.
Jeden z najlepších útočníkov celej histórie futbalu odštartoval kariéru v drese Kispestu, ktorý sa v roku 1949 po zásahu armády premenoval na Honvéd Budapešť. V roku 1956 sa Puskás emigroval po správe o maďarskej revolúcii, čo podľa mnohých znamenalo aj koniec najslávnejšej éry maďarského futbalu Po odchode z domovskej krajiny to rodák z Kispestu nemal vôbec jednoduché. Po odohraní niekoľkých neoficiálnych zápasov za Espanyol Barcelona totiž dostal dvojročný dištanc od UEFA. Neskôr sa ho ako 31-ročného ujal slávny Real Madrid, kde sa mu podarilo skórovať v 180 zápasoch celkovo 158-krát. Po skončení kariéry sa rozhodol zostať pri futbale, keď sa neskôr stal trénerom hneď niekoľkých tímov z prakticky všetkých kútov sveta.
• 9 najvernejších futbalových legiend
• TOP 10 futbalových brankárov v roku 2014